Jdi na obsah Jdi na menu
 

Založení klubu KAS-TRŠICE

27. 6. 2012

Vítám vás na webových stránkách Klubu aktivních seniorů Tršice.

Tento klub vznikl jako občanské sdružení registrované Ministerstvem vnitra dne 11. března 2011. Vznikl z potřeby a chuti seniorů Tršicka scházet se, zúčastňovat se akcí, které obohatí život v době, kdy už máme méně povinností a možná i více času.  Na první orientační schůzce se nás na sále radnice sešlo asi 40. Ne všichni se nakonec stali členy, zato se přihlásili i jiní, takže v současné době je nás 41.             

Naše činnost je různorodá – povzbuzuje tělo i ducha. Pořádáme vycházky do okolí Tršic, které obvykle končí odpočinkem  povzbuzujícím pro změnu žaludek a chuťové pohárky. Velmi oblíbený je bowling ve Vsisku a termální lázně v maďarském Mosonmagyaróváru ( tam jsme byli už třikrát ).   Absolvovali jsme několik zájezdů vlastními auty:  Čechy p. Kosířem, Bouzov a Javoříčko, Lipník n. Bečvou a Teplice n. Bečvou. Navštívili jsme také výstavu Olomoucké baroko, zúčastnili se krásného pěveckého koncertu, který organizoval SPOZ , třikrát jsme byli v Moravském divadle Olomouc ( Černá komedie, Limonádový Joe a Carmen ).  Sami jsme se aktivně – zpěvem s dětským sborem – zapojili do akce rozsvícení vánočního stromečku. Pomohli jsme také v r. 2011 při organizaci oslav 150. výročí založení Tršického chmelařství.  Letos na jaře jsme byli i ve vinném sklípku v Blatnici. Někteří z nás se rozhodli vzdělávat v práci s počítačem a absolvovali kurz, který jsme zorganizovali ve spolupráci s vedením ZŠ Tršice. Zúčastnili jsme se také odhalení pomníčku rodiny Wolfových. Obec Tršice přeje činnosti našeho Klubu, dostali jsme jako ostatní zájmové organizace finanční příspěvek na činnost. Pronajali jsme si od obce také klubovnu v budově Radnice, kterou jsme si pěkně vybavili a kde se scházíme, popovídáme si, naplánujeme další akce. Tato klubovní činnost se zatím rozbíhá, protože klubovnu máme teprve od jara.

A co je v našem Klubu velmi důležité? Navázali jsme nová přátelství mezi lidmi, kteří se doposud znali jen od vidění, mnohdy ani to ne. Těšíme se, že se zase sejdeme, máme společné nové zážitky, popovídáme si, podělíme se o různé zkušenosti. Zkrátka, je nám spolu fajn.                  

                                            Miloslava Minářová , předsedkyně Klubu aktivních seniorů Tršice